Tip na letošní dovolenou – nejlepší karavany světa

I když se nám karavany spojují většinou se soudruhy z NDR, od dob socialismu prošly závratným vývojem. Moderní karavany nabízejí řadu technologií a designových vychytávek a v době globální pandemie jsou ideálním způsobem, jak si užít dovolenou v klíně přírody při zachování sociálních odstupů. Prohlédněte si 11 luxusních kempinkových přívěsů, které vás mohou inspirovat.

 1. The Nest by Airstream
  „Hnízdo“ od značky Airstream je moderní aktualizací nejznámějšího karavanu v Americe. Hliníkový vzhled z minulých let je pryč a nahradil ji nový elegantní design ze skleněných vláken neutrální barvy. Radikální skok je pokus značky zapůsobit na Milenály, kteří se více zajímají o moderní design a pohodlí. Od 42 400 eur nabízí prostorný přívěs i množství potřeb pro generaci X, jako například pohodlná pěnová matrace Tuft & Needle, klimatizaci a topení, dobře vybavenou kuchyň pro potraviny, Bluetooth osvětlení a několik vstupů USB a 110 V pro nabíjení.
 2. Tabbert Cellini Slide-Out
  Vysouvací model Tabbert Cellini na první pohled může připomínat přívěs ze Zemplínské Šíravy, ale tady podobnost končí. Když otevřete dveře rozměrného německého karavanu, zjistíte, že je stejně luxusní jako nejhezčí autobus na turné rockových hvězd, jen trochu vkusnější. Prostorný a lesklý interiér přívěsu, který začíná na 72 900 €, má kompletně vybavenou kuchyň, pohodlný obývací prostor, ložnici s matrací královské velikosti a nádhernou koupelnu zdobenou dřevem a ocelí. Jak už název napovídá, má také výsuvnou část, která ještě zvětšuje zdánlivě velkou obytnou plochu.
 3. Land Ark Drake
  Je spíše mobilním domem než obytným přívěsem, v podstatě vám umožní vzít si na cestu veškeré pohodlí domova. V gigantickém, ale stylovém dvouúrovňovém karavanu o ploše 33 metrů čtverečních může pohodlně spát 7 dospělých. Moderní prostor se vyznačuje čistým designem zvenčí i zevnitř – vládne mu bílé borové dřevo a černý kov. Na dvou podlažích má prostor pro velkou kuchyni, obývací pokoj a koupelnu včetně vany, dvě podkrovní ložnice a kancelář, kterou lze změnit i na místo ke spaní. Stojí to přibližně 128 000 eur, ale v této době získáte za své peníze velkou hodnotu.
 4. Living Vehicle
  Obyvatelé „živých přívěsů“ mohou v lese skutečně bydlet. Chromový přívěs ve tvaru krabice na boty nabízí vše, co byste chtěli od městského bytu. Karavany z dílny bývalého architekta Matthewa Hoffmana stojí kolem 138 000 eur a mají vše – velká okna, střešní okno, koupelnu, pračku a solární systém na střeše, který umožňuje život mimo síť.
 5. The Sealander
  Model „Námořník“, jak napovídá jeho jméno, nabízí něco, co ostatním přívěsům na tomto seznamu chybí. Pokud jste v kempu u vodní plochy, můžete vzít Sealandera pro dvě osoby k jezeru nebo řece, kde lze díky přívěsnému motoru skutečně použít jako loď. Díky karoserii vyrobené z plastu vyztuženého skleněnými vlákny je německý karavan za 20 000 eur dostatečně lehký na to, aby jej odtáhl malý vůz.
 6. Bowlus Road Chief Endless Highways Edition
  Zářivý chromový přívěs je inovací starého modelu Road Chief – „pana silnic“. Zkonstruoval ho před 85 lety Henry Bowlus, letecký inženýr, designér a stavitel. Nová vylepšená verze o délce 8 metrů Endless Highways, která začíná od 172 000 eur, stále vychází ze svého stylového základu, připojuje však také dlouhý seznam moderních vymožeností včetně vyhřívaných podlah, nepřetržitě teplé vody, klimatizace, přídavného zdroje energie a modemu, možnost soukromé sítě Wi-Fi a napájení pomocí aplikace pro chytré telefony nebo internetu.
 7. Romotow Trailer
  Z tohoto žebříčku má jedině přívěs Romotow brilantní tajnou vestavěnou terasu s teakovou podlahou. Dle svého vzoru, otočného USB klíče, se karavan otáčí tak, aby odhalil terasu, která obsahuje dokonce i svůj vlastní sklopný gril. Koncept karavanu za 320 000 eur však nabízí více než jen pěkný prostor k odpočinku. Má také kuchyň, koupelnu, oddělenou ložnici a obývací část, kterou lze přeměnit na druhý prostor na spaní. Střecha je lemována solárními panely, které pomáhají napájet 400 Ah baterii.
 8. SLRV Commander 8×8
  V karavanu „Velitel“ 8×8 od značky SLRV si můžete vzít na cesty kus domova. Výškový, dvouúrovňový model má prostor pro hlavní apartmá, velkou kuchyni, zábavní prostory a může v něm pohodlně spát až 10 dospělých. Je zkonstruován na speciálním čtyřbodovém podvozku a má také vysoký výkon díky výkonnému dieselovému motoru o objemu 12,5 litru, který je schopen dát působivých 280 koní na 1 900 ot/min.
 9. VisionVenture Camper
  Z hlediska moderní estetiky je tento karavan od společnosti Hymer a BASF jedním z nejlépe vypadajících modelů. Je stejně stylový, jako i ekologický – obsahuje více než 100 3D tištěných částí. Má také téměř vše, co potřebujete na nějaký čas mimo domov, včetně kuchyňského koutku, jídelních a sedacích prostor a sprchový kout. Kde na to má prostor? Hymer přesunul prostor pro spaní do „vyskakovacího“ stanu na střeše s regulovanou teplotou a přístupem přes vnitřní schodiště.
 10. Elektrický karavan ERV od Retreats Caravans a OzXCcorp
  Bylo jen otázkou času, kdy se elektrická revoluce dostane do světa kempů a karavanů a nejnovější spolupráce australských firem Retreats Caravan a OzXcorp je důkazem, že to je nyní. Série solárních panelů namontovaných na střeše napájí 14,3-kWh lithium-iontovou baterii karavanu, k udržení chodu nepotřebujete ani přístup k síťové zásuvce. ERV má dostatek energie, aby dokázal obsloužit působivý seznam vybavení. To zahrnuje indukční varnou desku, elektrický gril, sporák, ledničku, pračku, televizor, laptop, topení a chlazení a samozřejmě osvětlení, i když budou v provozu všechny najednou. A zatímco je přívěs dokonale vybaven speciálně vyladěným odpružením a pneumatikami do všech terénů, poskytuje také pohodlí luxusního hotelového pokoje uvnitř, včetně velké kuchyně, posezení a hlavní ložnice.
 11. Tesla Cybertruck Camper
  Toto není obrázek ze sci-fi filmu. Elon Musk prohlásil, že jeho elektrický pickup Cybertruck bude „univerzální“ a plánuje doplněk – konfiguraci karavanu. Společnost Tesla vyvíjí vhodný přívěs pro své elektrické vozidlo. Podrobnosti zatím nejsou známy, ale má vážit 6350 kg. Vlečná kapacita naznačuje, že bude velký a dobře zásobený. Pracuje se také na samostatné konfiguraci karavanů. Podle zpráv bude tento doplněk obsahovat rozbalovací stan, další sezení a kuchyňský kout.

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Reklamní Předměty s Potiskem

Reklamní předměty s potiskem jsou v dnešní době klíčovým nástrojem marketingové komunikace. Nejenže posilují povědomí o značce, ale také budují vztah s klientem. Od...

Vyspělým ekonomikám se zatím daří vyhnout se pádu do recese

V rozvíjejících se ekonomikách se mnohé potraviny, jako maso či vejce, staly luxusem. Globální ekonomika i téměř rok od začátku ruské agrese stále snáší následky...

Další články autora