Ručně malovaný nábytek je novým trendem v bydlení

Designéři stále častěji vyhledávají dekorativní malovaný nábytek. Tyto nové kousky přinášejí energii a osobitost i do nudných interiérů. Je to také způsob, jak do svého domu přidat jedinečný umělecký předmět. Nábytek je totiž téměř jako plátno pro umělecké obrazy. Inspirujte se modely umělců a pokud vám to vnukne nápad, můžete si i sami vytvořit originální solitér za pár eur.

Get the Gusto – Komody Villa Kerylos
Majitelé firmy Get the Gusto z Palm Beach na Floridě sbírají již několik let starý a historický nábytek, který poté restaurují nebo malují historickými osmanskými a řeckými motivy. U těchto švédských komod z 50. let 20. století se inspirovali klasickými řeckými vzory z vily Kerylos v Beaulieu-sur-Mer ve Francii.

Stephen Alesch – Ručně malovaná skříň
Designéři z ateliéru Roman and Williams se inspirovali japonskými kabinety tansu a anglickými skříněmi z 18. století. Velká přední část skříňky poskytuje prostor pro malby zobrazující moře, hory nebo lesy, jedinečným detailem je ručně vyrobený leštěný mosazný klíč.

Melissa White pro Kit Kemp – Malovaná borová lavice
Tato romantická lavice se vrací do začátku 19. století a má otevírací desku na sedadle pro ukládání tajných pokladů. Dekorativní malířka Melissa Whiteová miluje začlenění lidového umění do svého nábytku a přináší do spolupráce se společností Kit Kemp prvky z eduardovského období.

IATESTA Studio – skříňka Piedmont
Tvar této dvoudveřové skříňky je založen na italském designu z 18. století. Ručně malovaný motiv je ovšem mnohem modernější a studio nabízí na výběr různé dekorace, barevné palety a velikosti.

Jeff Martin Joinery – leptaná skříňka
Každý z těchto jedinečných vzorů je vytvořen speciální metodou oxidace kyselin při různých ředěních a jejich rychlým zpracováním. Aplikované chemikálie reagují s tříslovinami ve dřevě a postupem času se vykreslují jasněji, čímž vytvářejí jedinečný obraz.

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Reklamní Předměty s Potiskem

Reklamní předměty s potiskem jsou v dnešní době klíčovým nástrojem marketingové komunikace. Nejenže posilují povědomí o značce, ale také budují vztah s klientem. Od...

Vyspělým ekonomikám se zatím daří vyhnout se pádu do recese

V rozvíjejících se ekonomikách se mnohé potraviny, jako maso či vejce, staly luxusem. Globální ekonomika i téměř rok od začátku ruské agrese stále snáší následky...

Další články autora