Jak vnést venkovský styl do městského bytu

Návrat k tradicím, přirozenost namísto kýče, důraz na přírodní materiály. Nejen to dělá venkovský styl stále více oblíbeným i v městském prostředí. S osvědčenými tipy si jej bez problémů můžete vnést do svého bytu i vy.

Venkovský styl nelze ohraničit jedním směrem. Design, který vnáší do příbytků tu pravou venkovskou atmosféru, těží z několika stylů, které se vyvíjely v různých dobách a v různých regionech. V současnosti se v takto zařízených domácnostech využívají prvky typické pro vintage, retro, provensálský, rustikální či viktoriánský styl. Každý z nich ukrývá množství elegantních inspirací, které namíchají správný venkovský „koktejl“ i v městských bytech.

Vsaďte na dřevěné podlahy a nábytek
Nejtypičtějším prvkem všech venkovských stylů je bytové zařízení ze dřeva. Řeč je zejména o nábytku a podlahách. Ty však nesmí být z ledajakého dřeva. Správná venkovská domácnost si ptá zařízení z vybraných dřevin typických pro naše končiny, takže zapomeňte na exotické stromy. Do hry vstupují také světlejší odstíny, které zvýrazní světlé provedení těchto bytů.

Nešetřete ani jinými „eko“ materiály
Důraz na přírodní materiály je jedním z klíčů k odemknutí tajemství elegance takového stylu. Dřevěný nábytek a dřevěné podlahy jsou tak jen částí úspěchu. Pravý venkovský domov vyžaduje také přírodní bytové textilie, kamenné dekorace či doplňky zhotovené z kůže. Cílem je vyhýbat se plastům a jiným méně šetrným materiálům.

Sáhněte po starých kouscích z bazaru
Venkovský styl je často považován za levný a monotónní, navíc bez umělecké hodnoty. To mohou změnit různé starožitnosti, za které není třeba utrácet astronomické částky. Dobrý bazar vám nabídne staré lampy, hodiny či zrcadla, která jsou nejen funkční, ale také kreativně zdobená.

Použijte stylové hand-made dekorace
Život na venkově byl vždy znám obrovskou zručností a kreativitou, čehož výsledkem byly různé ručně zhotovené dekorace. Ty dokáží oživit i městský byt, stačí si vyrobit, popřípadě zakoupit správné doplňky. K nejnovějším trendům patří vyřezávané figurky, malované vařečky či vyšívané ubrusy.

Nezapomeňte na kovové a litinové doplňky
Dalšími z oblíbených prvků, které zdobí mnohé venkovsky zařízené příbytky, jsou kovové či litinové doplňky. Většinou se jedná o malé, ale o to výraznější doplňky, například úchyty na skříňkách nebo věšáky na věšákové stěně. Využít se však mohou také jako dekorace v podobě zvonců, plechových květináčů či klepadel na dveře, které přímo dýchají historií.

Vyplňte prostor stěn obrazy a fotkami
Šestici inspirací můžeme uzavřít právě „výzdobou“ stěn. Na tu se nejlépe hodí obrazy nebo fotografie, často s podobiznou našich nejbližších. V době, kdy nebyl internet a telefony, to sloužilo k udržování rodinného pouta s těmi, kteří odešli z venkova pryč za prací nebo za studiem. Jako dobový prožitek se ovšem hodí do interiérů i dnes.

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Reklamní Předměty s Potiskem

Reklamní předměty s potiskem jsou v dnešní době klíčovým nástrojem marketingové komunikace. Nejenže posilují povědomí o značce, ale také budují vztah s klientem. Od...

Vyspělým ekonomikám se zatím daří vyhnout se pádu do recese

V rozvíjejících se ekonomikách se mnohé potraviny, jako maso či vejce, staly luxusem. Globální ekonomika i téměř rok od začátku ruské agrese stále snáší následky...

Další články autora