7 tipů, jak si můžete zpříjemnit home office

Problematika domácích kanceláří je v období epidemie koronaviru aktuální více, než kdykoli předtím. Dnes si totiž musí vytvářet pracovní prostředí i ti, kteří nikdy z domova nepracovali. Přinášíme vám několik jednoduchých a chytrých DIY tipů, jak si svůj home office udělat co nejefektivněji a zároveň se v něm cítit příjemně naladěný.

 1. Vytvořte si úložné prostory
  Při práci je třeba někam uložit nejen počítač, ale také různé dokumenty a složky, abyste se v nich neutopili. Pokud nemáte dostatek vhodných zásuvek a polic, zkuste improvizovat. Podle stupně vaší kreativity si můžete vytvořit „skříňku“ z krabic nebo nápaditou polici pod monitor.
 2. Organizéry na všechny způsoby
  Pera, spinky, sešívačky? Vše je třeba rozložit do přehledných přihrádek. Můžete si je vytvořit za pár korun z plastových košíků, přilepit na zeď nebo popustit uzdu své fantazii a vyrobit si vlastní organizér z pestrých krabiček.
 3. DIY pracovní stůl
  Pokud se u vás nenajde žádný stůl, který by se hodil k práci, můžete si udělat vlastní, třeba iz dřevěné palety. Šikovné jsou i flexibilní stolky z dvířek skříněk, je třeba je pouze zajistit pásky, aby byly stabilní ve vodorovné poloze. Po práci se jednoduše zavřou a nepřekážejí.
 4. Nástěnka na úkoly
  K efektivnímu pracovnímu výkonu potřebujete kalendář, časový harmonogram a připomínky. Jak vám to víc vyhovuje? Křídou na tabuli, fixem na plexiskle nebo si raději vytvoříte „to-do-list“ ze starých rámečků a fólie, na kterou můžete psát popisovačem a pak setřít?
 5. Ukliďte si kabely
  S novým pracovníkem v domácnosti přibudou také nové kabely. Abyste se v nich vyznali, vezměte si na pomoc dekorační lepící pásky Washi tape, dostanete je v různých barvách, vzorech a velikostech v papírnictví nebo e-shopech. Pokud by se vám práce s těmito chytrými pásky zalíbila, můžete si vylepšit i top na notebooku nebo podložku pod myš…
 6. Oživte si pracovní místo
  Odborníci tvrdí, že k dobrému pracovnímu výkonu a pohodě člověk potřebuje výrazné zrakové podněty. Zkuste, jak vám pomohou výrazné barvy, obrázky či zajímavý plakát. Nebo si rovnou dejte na zeď západ slunce!
 7. Nezapomínejte na zeleň
  Náš mozek potřebuje k dobrému výkonu čerstvý vzduch. Ten nám mohou v home office přinést různé nenáročné rostliny. Nejvíce kyslíku produkují dobře známé tchyně jazyky či ZZ plant alias Zamiokulkas. Pokud však máte vhodný balkon nebo terasu, nejúčinněji bude přenést si pracovní stůl rovnou tam.

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Reklamní Předměty s Potiskem

Reklamní předměty s potiskem jsou v dnešní době klíčovým nástrojem marketingové komunikace. Nejenže posilují povědomí o značce, ale také budují vztah s klientem. Od...

Vyspělým ekonomikám se zatím daří vyhnout se pádu do recese

V rozvíjejících se ekonomikách se mnohé potraviny, jako maso či vejce, staly luxusem. Globální ekonomika i téměř rok od začátku ruské agrese stále snáší následky...

Další články autora