6 tipů pro výběr vhodné obývací stěny

Čeká vás koupě nové obývací stěny? V tom případě si dejte záležet. Nevybíráte si jen stylový a originální bytový doplněk. Ve hře je mnohem víc. Zakoupený model bude vaším každodenním společníkem a pomocníkem, který se stane dalším členem vaší rodiny.

Takový úkol může obývací stěna splnit jen v případě, že při její koupi zohledníte praktickou i estetickou stránku. Ve spojitosti s přihlédnutím k individuálním nárokům vaší domácnosti si tak můžete vybrat ten správný model, který se postará o design i komfort v daném prostoru. Usnadnit výběr vám může i 6 osvědčených tipů, které již pomohly nejednomu kupujícímu.

 1. Slaďte obývací stěnu s prostorem
  Barva obývací stěny by měla ladit s barvou stěn i barvou zbývajícího zařízení v místnosti. Takto docílíte ladného souznění odstínů, který se postará o příjemnou atmosféru v pokoji. Barvy by však neměly být zcela stejné, aby se z obývacího pokoje nestalo nudné monotónní místo.
 2. Zaměřte se na kvalitní materiál
  Ve snaze sladit obývací stěnu s prostorem pokoje se doporučuje zohlednit i materiál, ze kterého je zhotovena. Osvědčenou klasikou, která se nepostará pouze o elegantní design, ale také dlouhodobou životnost, je dřevo. V případě kvalitnějších modelů jsou na tom s životností docela dobře i laminátové obývací stěny, které lze často sehnat levněji o desítky eur.
 3. Vsaďte na velikost, která pasuje do prostoru
  Ať je stěna jakkoli elegantní a sladěná, bez správné velikosti nesplní svůj účel. Kromě toho, že v případě nevhodné výšky a délky nebude vypadat dobře, může způsobit i praktické problémy, například při pohybu po pokoji. Před koupí se tak doporučuje změřit stěny obývacího pokoje.
 4. Výběr přizpůsobte funkci, kterou má plnit
  Klíčovou roli hraje také konkrétní funkce, kterou má nová obývací stěna plnit. Výběr je nutno přizpůsobit tomu, zda má sloužit pouze jako estetické vyplnění prostoru obývacího pokoje nebo se bude využívat také jako úložný prostor, knihovna, případně vitrína pro dekorace.
 5. Nezapomeňte zohlednit polohu obývací stěny
  Důležitou roli hraje také poloha, kde má být obývací stěna umístěna. Jiné obývací stěny pasují do středu místnosti, jiné do rohu. S tím následně souvisí i zmíněná velikost, která je pro výběr zohledňující polohu rovněž směrodatná.
 6. Nechoďte po nejnižší ceně, ale neproplácejte
  Cenové rozpětí obývacích stěn na trhu se pohybuje od pár desítek až po několik stovek eur. Jelikož koupě je investicí na několik let, doporučuje se připlatit za kvalitu. Ta však nemusí stoupat úměrně s cenou. Hezké a kvalitní obývací stěny od špičkových výrobců lze nalézt i ve střední cenové kategorii.

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Reklamní Předměty s Potiskem

Reklamní předměty s potiskem jsou v dnešní době klíčovým nástrojem marketingové komunikace. Nejenže posilují povědomí o značce, ale také budují vztah s klientem. Od...

Vyspělým ekonomikám se zatím daří vyhnout se pádu do recese

V rozvíjejících se ekonomikách se mnohé potraviny, jako maso či vejce, staly luxusem. Globální ekonomika i téměř rok od začátku ruské agrese stále snáší následky...

Další články autora